Skoda, Audi Q5 e-tron’un Platform Kardeşi Elektrikli SUV’unu Duyurdu: Elroq

Çekyalı otomobil üreticisi Skoda, “Elroq” olarak isimlendirdiği yeni elektrikli SUV modelini duyurdu. Ağır kamuflaj altında fotoğraflarını gördüğümüz Eldroq, Volkswagen ID. serisi, Audi Q4 e-tron, Audi Q5 e-tron ve Skoda Enyaq gibi modellerde bulunan MEB platformu üzerine inşa edildi.

Skoda’nın yaptığı açıklamaya göre Elroq, markanın yeni tasarım dili “Modern Solid“i gösteren ilk model olacak. Ancak kamuflaj nedeniyle bu tasarım dilini tam olarak göremiyoruz. Aracın ön kısmına baktığımızda parçalı gibi görünen LED far tasarımı ve keskin hatları görüyoruz. Arka kısım ise yine LED aydınlatmalarla destekleniyor. Sert hatlar, burada da bizleri karşılıyor. Skoda, aracın sürtünme katsayısının 0,26 olduğunu açıkladı.

Karşınızda Skoda Elroq

İç kısmına ilişkin hiçbir açıklamanın yapılmadığı Skoda Elroq, 50, 60, 85 ve 85x olarak isimlendirilen varyantlara sahip olacak. Bu bağlamda; temel varyantta 168 beygir gücü üreten tek bir elektrik motoru bulunacak. 85x olarak karşımıza çıkacak en dolu varyantta ise toplamda 295 beygir gücü üreten bir çift elektrik motoru bizleri karşılayacak. Skoda’ya göre Elroq, 560 kilometreye kadar menzil değerine sahip olacak.

Skoda, yeni elektrikli SUV modelinde yeni nesil teknolojileri de sunacak. Otomobilde, seyahat yardımcısı ve otomatik park asistanı bulunacak. Ayrıca bu otomobil, oldukça geniş bir kabine ev sahipliği yapacak. Skoda’nın açıklamasına göre arka koltuklar kapatıldığı zaman 1.580 litrelik bagaj hacmine ulaşılacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x