ABD’de polis, kendisine sahte silah doğrultan çocuğu öldürdü

ABD’nin New York eyaletinde polis, bir silahlı soyguna ilişkin düzenlediği soruşturma kapsamında iki çocuğu durdurdu. Çocuklardan birisi kaçmaya çalıştığı sırada cebinden “sahte silah” çıkardı. Polis ise 13 yaşındaki çocuğa ateş açtı. Utica Polis Departmanı, Nyah Mway isimli çocuğun hayatını kaybettiğini duyurdu.

Utica Polis Departmanı’ndan yapılan açıklamada, “Vücut kamerası görüntülerinde de görüleceği üzere, memurlar Nyah Mway’in üstünü aramak istediklerinde Mway hemen kaçmaya çalışmıştır. Kaçarken vücudunun ön kısmından GLOCK marka bir ‘replika’ tabanca çıkarmış ve Memur Patterson’ın vücut kamerasındaki 51 ve 53. saniyelerde silahı doğrudan Memur Patterson ve diğer memurlara doğrultmuştur. Şeffaflık taahhüdümüze uygun olarak, şu anda elimizde bulunan kanıtların tamamının kamuoyuyla paylaşılmasını sağlamanın ihtiyatlı olacağını düşündük.” denildi.

Yapılan incelemede, çocuğun silahının sahte olduğu tespit edildi. Küçük çocuğun vurularak öldürülmesi büyük tepkiye yol açtı. Bölgede yüzlerce kişi olayı protesto etti. Olayla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x