Yeni Dacia Bigster SUV test sırasında görüntülendi

Yenilenen Duster modelini 2024 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlanan Dacia, bir diğer SUV modeli Bigster’ı ise yıl sonuna doğru tanıtacak ve gelecek yıl satışa sunacak.

Üçüncü nesil Duster ve Bigster, Renault-Nissan CMF-B mimarisi üzerine inşa edilecek.

Bigster, 2025 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüldüğünde Avrupa’nın en büyük segmenti olan ana akım kompakt SUV modelleriyle yarışacak.

Markanın amiral gemisi konumunda yer alacak olan model; Toyota RAV4, Ford Kuga ve Honda CR-V gibi nam salmış modeller ile rekabet edecek.

Duster ve Bigster SUV modelleri, şirketin Romanya’daki ana fabrikasında üretilecek. Söz konusu tesis, şu anda günde 1.200 adet otomobil üretme kapasitesine sahip

Dacia testlere başladı

Dacia, gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı büyük SUV modelini test etmeye başladı.

Kamuflajlı Bigster’ın kamuya açık yollarda test edildiği yeni görüntüler, üretim otomobilinin tasarımının 2021’de tanıtılan konseptle büyük ölçüde aynı kaldığını gösteriyor.

Dacia Bigster neler sunacak

Renault Austral ve Nissan X-Trail ile aynı CMF platformunda üretilecek olan Dacia Bigster, motor seçenekleri konusunda bazı ipuçları sunuyor.

Bu ortak platform, Bigster modelinin motor seçeneklerine dair belirli beklentiler yaratıyor.

Özellikle, 158 beygir gücünde 1.3 litrelik hafif hibrit ve 200 beygir gücünde 1.2 litrelik tam hibrit motorlar, Bigster için muhtemel seçenekler arasında yer alıyor.

Dacia’nın müşteri kitlesi arasında popüler olan LPG’li motor seçeneğinin de Bigster modelinde sunulması bekleniyor.

Dacia Bigster fiyatı

Bigster’ın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Duster’ın Avrupa’daki 20 bin euro civarındaki fiyatından yola çıkarak, Bigster’ın fiyatının yaklaşık 30 bin euro olabileceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x